KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13383013
nr 1338 3013
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Vinter i Snöjens stenbrott". Signerad. Olja på pannå, ca 40x60 cm
Kondition: slitage
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 27 juli 2020
kl 18:27:52
27/7 17:56:01
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström